هنگام خرید چمدان مسافرتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در ابتدا باید ذکر شود که در مورد خرید چمدان مسافرتی هیچ نوع ساک یا چمدان مشخصی وجود ندارد که همه نیازهای مسافران را به یک شکل واحد تامین کند، چرا که در فرایند خرید چمدان، در مرحله اول، نوع و نحوه سفر کردن اهمیت بسیار بالایی دارد. توجه داشته باشید که برای خرید انواع چمدان های مسافرتی باید یک سری نکات از جمله: اندازه، وزن، قابلیت و ظرفیت، بخش های مختلف چمدان، ساختار و ظاهر و شکل چمدان را در نظر داشته باشید. در ادامه با آوردن نکاتی که در هنگام خرید چمدان لازم است به آن ها توجه کنید، نحوه درست انتخاب و خرید چمدان برای مسافرت را به شما آموزش خواهیم داد.

اندازه و وزن چمدان مسافرتی

همانطور که باید بدانید اضافه بار داشتن در هنگام سفر یکی از دغدغه های مسافران می باشد. بنابراین بهتر است از چمدانی استفاده شود که وزن زیادی نداشته باشد تا باعث اضافه بار برایی شما شود. امروزه چمدان های سبک در فروشگاه ها رایج شده اند اما توجه داشته باشید که نباید به ظاهر آنها اطمینان کنید و حتما جمدان خالی را وزن کنید و از وزن کم آن مطمئن شوید. پس وزن و اندازه چمدان یکی از مسائل مهم برای انتخاب درست و خرید چمدان مناسب می باشد.

ساک دستی برای مسافرت

همانطور که میدانید در مسافرت علاوه بر داشتن چمدان مناسب همراه داشتن یک ساک دستی خوب و مناسب ضروری می باشد. این ساک و یا همان کیف همراه مسافر باید طوری باشد که به راحتی به مسافر کمک کند تا اضافه بار نداشته باشد. البته این امر باعث آزار مسافران شده است بنابراین در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که به شما کمک کند تا انتخاب بهتری برای خرید ساک دستی مناسب داشته باشید.

  1. توجه داشته باشید که فضاهای تعبیه شده برای بار مسافر در قسمت بالای سرشان در هواپیماها یکسان نیستند و باهم متفاوت هستند.
  2. خوب است بدانید که ارتفاع فضای بالای سر مسافر برای قرار دادن وسایل بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتی متر است. بنابراین ساکی با ارتفاع ۱۲۴ سانتی متر برای اکثر این فضاها مناسب می باشد.
  3. مساله بعدی که باید به آن توجه داشته باشید چرخ های چمدان و ساک دستی شما می باشد. بنابراین سعی کنید از ساک و چمدان هایی استفاده کنید که چرخ های آن ها در داخل تعبیه شده اند. در این صورت هم چرخ ها آسیب نمیبینند و هم ارتفاع آن بیشتر نمی شود.
  4. انتخاب ساک و چمدان با دو چرخ، این انتخاب باعث می شود تا شما راحت تر بتوانید ساک خود را در راهروهای باریک هواپیما حرکت دهید و جابجا کنید.
  5. داشتن جیب، توجه کنید که اگر ساک و چمدان شما دارای جیب باشد شما می توانید با قرار دادن وسایل مورد نیاز خود در طول پرواز و یا قرار دادن مدارک پرواز در آن رحت تر سفر کنید.

ساختار و دوام چمدان

دوام و ساختار و راحتی چمدان یکی از دغدغه های افراد برای خرید چمدان مناسب می باشد. همه افراد برای خرید، چمدانی را مدنظر دارند که با دوام و راحت باشد. مسائل مهمی که برای خرید چمدان باید در نظر بگیرید جنس پارچه، قاب چمدان و ضد آب بود آن می باشد. برخی از چمدان ها دارای قاب درونی هستند اگر چمدانی که انتخاب میکنید دارای قاب درونی است توجه داشته باشید که جنس قاب فایبرگلاس باشد. چرا که فایبرگلاس بسیار سبک و مقاوم و با استقامت می باشد. اگر چمدان پارچه ای انتخاب شماست چمدان های برزنتی انتخاب مناسبی می باشد. مساله مهم دیگر ضد آب بودن چمدان است. اگر برای شما ضد آب بودن اهمیت دارد سعی کنید چمدانی از جنس نانو انتخاب کنید.

بخش های حساس و شکننده چمدان

توجه داشته باشید که هنگام انتخاب چمدان قبل از خرید اجزای آن را با دقت بررسی کنید. قسمت های حساس و شکننده چمدان، چرخ ها، دستگیره، درزها، زیپ، دوخت و قسمت های سخت چمدان را حتما بررسی کنید و یک انتخاب درست و مناسب داشته باشید.

ظاهر چمدان

سعی کنید چمدان های با رنگ های شاد انتخاب کنید چمدان های مشکی انتخاب نکید. مردم به چمدان های در دست شما توجه می کنند. کارمندان هتل و شرکت های هواپیمایی ممکن است بخاطر ظاهر شما خدمات بهتری به شما ارائه دهند.

برخی از برندهای چمدان به علت کیفیت و ارائه خدمات بهتر و بیشتر شهرت زیادی کسب کرده اند. و یا برخی از آن ها دارای ضمانت مادام العمر می باشند.

امید است با در نظر گرفتن نکات آورده شده در مطلب بالا بتوانید انتخاب و خرید مناسب و بهتری داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *